Духовно-символічний аспект філософської культури Київської Русі : історико-філософський аналіз.

Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей ресурс: https://libvmi.volyn.ua/uk/147258369/13519
Тип: Автореферати дисертацій
Автор/укладач (Прізвище та ініціали, наприклад: Юзипчук В.Р.)
Бібліографічний опис
Гудзенко-Александрук О. Г. Духовно-символічний аспект філософської культури Київської Русі: історико-філософський аналіз : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.05. Київ. 2004. 15 с.
Короткий огляд (реферат)
На основі аналізу автентичних джерел у дисертації досліджуються уявлення мислителів Київської Русі про духовно-символічні основи буття та співвідносяться з українськими національними та загальнолюдськими поглядами на духовні цінності. Простежено ідеї щодо духовного зростання (“обоження”) у контексті символізму духовної культури Київської Русі Х – першої третини ХІІІ ст. Символіку Давньої Русі розглянуто як ланку, що зв’язує покоління в подальшій історії української культури. Внаслідок використання феноменологічного підходу до явища “національного”
робляться припущення щодо наявності сталих самоочевидностей української нації, які репрезентують себе у символіці “софійного” періоду української філософської думки.
Ключові слова
духовна символіка, духовне зростання (“обоження”), духовні цінності, самоочевидність
Дата публікації (рік)
Файл